Przedszkole w Michałowicach
Budynek zaplanowano jako zwartą bryłę o strukturze minimalizującej przestrzenie komunikacyjne i oszczędzającej niewielką powierzchnię zabudowy. Na powtarzalnej strukturze trzonów oparto wielospadowy dach, którego geometria odpowiada gabarytom sal o zwiększonych wysokościach.
Główną bryłę budynku uzupełnia płaszczyzna zadaszenia, dodana przy elewacji frontowej i ogrodowej. Ażurowa, otworowana płaszczyzna częściowo zadasza strefę wejścia i jej funkcje towarzyszące, a daszek od strony grodu chroni wnętrza przed nadmierną penetracją promieni słonecznych latem. Wszystkie zadaszenia nad parterem uzupełniono zielenią w celu poprawy retencji wody i regulacji mikroklimatu wokół budynku.
Punktem wyjścia dla struktury budynku była wytyczna konkursowa, dotycząca bezpośredniego wyjścia do ogrodu ze wszystkich sal dydaktycznych. Zgodnie z nią, na parterze ulokowano wszystkie sale, rozłożone po dwóch stronach centralnego hallu głównego z tablicą ogłoszeń, siedziskami i przyległą portiernią. Pozostałe funkcje - blok sal ogólnych (ruchu, rekreacyjno-widowiskowa, IS i doświadczania świata), blok administracji oraz blok jadalni z zapleczem kuchennym - zlokalizowano na piętrze +1. Podpiwniczenie ograniczono do niezbędnego minimum w centralnej części budynku.
Parter budynku został ukształtowany jako kompozycja pełnych trzonów i przeszklonych otwarć. Części pełne wykończono płytkami z ceramiki, pojawiającej się również we wnętrzu. Kolory ceramiki, ułożone w gradient biegnący wzdłuż całej elewacji, tworzą kod kolorystyczny sal, widoczny na fasadzie od strony ogrodu oraz w korytarzu od strony frontowej.