Taproom Tenczynek
Głównym celem projektu było stworzenie rozpoznawalnego, flagowego lokalu zabytkowego Browaru Tenczynek, którego historia sięga XVI wieku. Myślą przewodnią koncepcji była kontynuacja i wzmocnienie tradycyjnego, rzemieślniczego charakteru miejsca.
Lokal został zaaranżowany w sklepionej kolebkowo ceglanej przestrzeni, sąsiadującej z pomieszczeniami produkcyjnymi. Centralnym punktem lokalu jest kolumna wyłożona bordowymi, ręcznie wykonanymi ceramicznymi płytkami, z czternastoma kranami, z których każdy może samodzielnie nalać sobie dowolną ilość piwa, okowity lub wódki. Specjalne miejsce w przestrzeni lokalu zajmują umieszczone za szklanym wydzieleniem urządzenia do destylacji: alembiki i kadzie, które stanowią dodatkową atrakcję miejsca. Większość współczesnych elementów wystroju, dodanych do zastanej surowej przestrzeni, została wykonane we współpracy z rzemieślnikami.
Współczesne elementy wystroju zostały wstawione w zastaną surową przestrzeń, pozostawioną niemal bez zmian. Ich bazę dla wszystkich stanowi dębowa posadzka, wywijająca się na ściany w formie dębowych ław i mebli. W ceglanych arkadach, dla powiększenia przestrzeni i rozświetlenia lokalu dodano lustra i stalowe półki do ekspozycji. Całości dopełniają gliniane ręcznie robione lampy wiszące nisko nad stołami potęgujące kameralną atmosferę miejsca. W holu wejściowym umieszczono instalację z kilkuset tabliczek wykonanych z blachy miedzianej z grawerowanymi nazwiskami osób, które złożyły się na powstanie lokalu w formie zbiórki crowdfunding-owej. Hol wejściowy jest miejscem, w którym wyeksponowano pracę artysty Oskara Dawickiego „Gloria Amore Victis”.
Poszczególne elementy wnętrz wykonali:
- Prace ślusarskie Tomasz Bartyzel wraz z zespołem
- Prace stolarskie firma Ibron
- Meble z litego dębu Artur Czajka
- Ślusarkę okienną i drzwiową Grzegorz Drejka
- Płytki ceramiczne nalewaka centralnego powstały w manufakturze Ardea Arte
- Lampy gliniane wykonali Andrzej Bero i Piotr Linca
- Lampa w holu wejściowym Oboladze Light Industry