NADBUDOWA BUDYNKU PRZY UL. ZAJĘCZEJ W WARSZAWIE 

Nadbudowana trzypiętrowa kamienica  znajduje się przy ul. Zajęczej 9 na Powiślu, na odcinku między ulicami Dobrą i Topiel. Od strony zachodniej budynek sąsiaduje z powojennym blokiem mieszkalnym, od wschodu – z wyższymi, przedwojennymi kamienicami Zajęcza 11 i Dobra 31.

Projektowana nadbudowa zrównuje budynek Zajęcza 9 z wysokością tych kamienic, tworząc odcinek pierzei o spójnym gabarycie.

Kompozycja frontu nabudowy, charakteryzująca się trzema dużymi przeszkleniami, nawiązuje do trójpodziału lica istniejącej fasady i dziewięcioosiowej kompozycji otworów okiennych. Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, wprowadzono dwa gzymsy, kontynuujące linie gzymsów budynku Zajęcza 7.

Półprzejrzyste wykończenie fasady wykonane jest z siatki aluminiowej cięto-ciągnionej. Obramienia przeszkleń i gzyms – z powlekanej blachy aluminiowej. Kolorystyka wszystkich elementów utrzymana została w neutralnych tonach naturalnego aluminium i metalicznej szarości.

W nadbudowie znajduje się pięć lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni, trzy z nich to lokale dwupoziomowe i dwustronne.

Rozkład funkcjonalny nadbudowy zaplanowany został z myślą o stworzeniu wyjątkowej przestrzeni w każdym mieszkaniu. We frontowym trakcie znajdują się strefy dzienne o podwójnej wysokości z dodatkowym górnym doświetleniem. W tylnym trakcie zastosowano panoramiczne przesuwne przeszklenia.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowany został remont elewacji, bramy i klatek schodowych istniejącej kamienicy.

  • klient MARYNIAK RENARD 
  • status PROJEKT 2013 / REALIZACJA 2015 
  • lokalizacja WARSZAWA, UL. ZAJĘCZA 9 
  • zespół MARCIN GARBACKI, KAROLINA TUNAJEK, ZUZANNA BUJACZ 
  • wizualizacje KLAWE BIURO