BIURO SPRZEDAŻY SOHO FACTORY

Lokalizacja tego projektu była wyjątkowa: powstawał tuż za ścianą naszego biura. Również nasza rola wykraczała poza standardowy zakres, bowiem oprócz projektu byliśmy odpowiedzialni za organizację budowy.

Projekt zakładał stworzenie komfortowej przestrzeni pracy i kameralnych sal do spotkań z klientami o łącznej powierzchni około 150m². Pozostała powierzchnia, około 250m², została zaplanowana jako wielofunkcyjna przestrzeń, w której odbywają się rozmaite wydarzenia, takie jak warsztaty czy wystawy.

Aranżacja została oparta na założeniu wstawienia w istniejącą halę nowej niezależnej struktury - w tym przypadku drewnianej, dwupoziomowej, rozrzeźbionej bryły z dużymi przeszkleniami. Dzięki temu nienaruszona została duża skala i oryginalny charakter przestrzeni.

Otwarta część hali została wyremontowana i doświetlona, poprzez dodanie stalowo-szklanych witryn i świetlika dachowego. Wnętrze zostało pomalowane na ujednolicony kolor, stanowiący tło dla nowej struktury i wstawionej zieleni.

Przestrzeń wewnętrzna została rozszerzona o tarasy: wejściowy i rekreacyjny, z charakterystycznym ceglanym kominem. Na obu tarasach została zaprojektowana zieleń.


  • klientSOHO FACTORY, WARSZAWA WSCHODNIA
  • statusPROJEKT 2016 / REALIZACJA 2016
  • lokalizacjaUL. MIŃSKA 25 BUD. 73, SOHO FACTORY, WARSZAWA
  • zespółMARCIN GARBACKI, KAROLINA TUNAJEK, MALWINA MĄKA, ZOFIA STACHURA
  • zdjęciaRAFAŁ KŁOS