NADBUDOWA BUDYNKU PRZY UL. ZŁOTEJ 3 W WARSZAWIE

Intencją projektu nadbudowy budynku przy ul. Złotej 3 w Warszawie było stworzenie komfortowej i atrakcyjnej przestrzeni mieszkalnej w ścisłym centrum miasta.

Podwójna wysokość pomieszczeń, antresole, szerokie przeszklenia, wewnętrzne patia,  przestronne tarasy z widokiem na Pałac Kultury i możliwość wprowadzenia zieleni – wszystkie te elementy składają się na wyjątkowość miejsca.

Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Złotej, Jasnej, Zgoda i Przeskok. W najbliższym otoczeniu znajduje się narożna zabytkowa Kamienica Kasy Pożyczkowej Przemysłowców Warszawskich, Dom pod Orłami, gmach NSA i realizowany obecnie biurowiec Astoria. W osi ulicy widoczny jest Pałac Kultury.

Istniejący budynek to przedwojenna trzypiętrowa kamienica z usługowym parterem. Projektowana nadbudowa wyrównuje gabaryt kamienicy z sąsiednim budynkiem Złota 5.

We frontowym trakcie zaplanowano dwie nowe kondygnacje, od strony podwórza – jedno wysokie piętro z antresolą.

  • klientMARYNIAK RENARD sp. z o.o. 
  • statusW TRAKCIE REALIZACJI
  • lokalizacjaUL. ZŁOTA 3, WARSZAWA
  • zespółMARCIN GARBACKI, KAROLINA TUNAJEK, MARTA ANTOSIEWICZ, JOANNA BIEDNA, PIOTR LUTAREWICZ, MAREK WOJDA, ANDRZEJ GOŁASZEWSKI, PATRYCJA ARASIM, ANETA KULESZA

W nadbudowie zaprojektowano sześć lokali mieszkalnych o powierzchniach od ok.50 m² do ok.150 m². Lokale dostępne są z dwóch istniejących klatek schodowych, do których dobudowane będą przeszklone windy.

Frontowa elewacja charakteryzuje się modularną kompozycją, odzwierciedlającą strukturę konstrukcyjną nadbudowy. Panoramiczne przeszklenia rozdzielone są słupkami zaprojektowanymi z kształtowników aluminiowych. Pas międzypiętrowy i attykowy wykończony jest okładziną z blachy aluminiowej powlekanej w kolorze szaro-złotym.

Projekt zakłada nadanie ujednoliconej, stonowanej kolorystki wszystkim kondygnacjom budynku – istniejącym i projektowanym. Planuje się również wprowadzenie nowej, bardziej wertykalnej kompozycji okładzin parteru. Zabiegi te mają na celu ulepszenie proporcji budynku w aspekcie realizowanej nadbudowy oraz nawiązanie do fasady sąsiedniego budynku Złota 5.

Powierzchnia zabudowy budynku istniejącego – ok. 430 m²

Powierzchnia użytkowa nadbudowy – ok. 550 m²         

Powierzchnia tarasów i patio nadbudowy – ok. 140 m²