KLUBOKAWIARNIA "MIŁOŚĆ"

„Miłość” mieści się w parterze przedwojennej kamienicy przy ul. Kredytowej 9 w Warszawie. W spadku po poprzednim wcieleniu lokalu „Miłość” odziedziczyła betonowe okładziny ścian. Pozostałe elementy uległy metamorfozie.

Wyróżnikiem lokalu jest przede wszystkim jego wizja funkcjonowania i program, wymyślone przez założycieli i pomysłodawców - Izabellę Budryn i Adama Tarasiuka.

Cechuje ją połączenie aktywności o bardzo różnym charakterze, działających w różnych porach dnia: kawiarni, klubu, sklepu z płytami winylowymi, księgarni, salonu golibrody i delikatesów.

Takiej wielofunkcyjności sprzyja struktura przestrzenna lokalu – rozbudowana w dwóch poziomach sekwencja pomieszczeń o różnej skali i proporcjach, rozmaicie doświetlonych. Przemieszczanie się po lokalu przypomina wędrówkę w głąb labiryntu, w którym odkrywa się kolejne niespodzianki.


  • klientIZABELLA BUDRYN I ADAM TARASIUK
  • statusPROJEKT 2014 / REALIZACJA 2014
  • lokalizacjaWARSZAWA, UL. KREDYTOWA 9
  • zespółMARCIN GARBACKI, KAROLINA TUNAJEK, ZUZANNA BUJACZ, ZOFIA STACHURA, SEBASTIAN DZIEDZIC, URSZULA GRABOWSKA, KAMILA JASIŃSKA
  • zdjęciaRAFAŁ KŁOS


W aranżacji tej sekwencji założeniem było przyjęcie wspólnej bazy estetycznej dla całości i dodanie jakiegoś charakterystycznego wyróżnika w każdej strefie.

Zastosowano stonowaną kolorystkę, wzbogaconą miejscami o mocniejsze akcenty oraz naturalne, proste materiały: dąb, przejrzyste szklenia, malowaną na czarno stal, klasyczne modele mebli malowane na szaro.

W głównej sali kawiarni, wieczorami zamieniającej się w klub, dominują dwa elementy: ściana zieleni z żywych roślin oraz efemeryczny, falujący papierowy sufit, które kontrastują z pozostałymi elementami wnętrza.