REWITALIZACJA STAREJ BARKI NA POTRZEBY KLUBU 'BARKA'

BarKa pojawiła się na wakacyjno-kulturalnej mapie Warszawy latem 2012 roku, jako kolejna inicjatywa twórców Powiększenia, Planu B i Placu Zabaw. W ciągu dnia miejsce działa jako kawiarnia i miejsce spotkań, wieczorem – jako klub i scena koncertowa.

Przycumowana między Mostem Poniatowskiego a Mostem Świętokrzyskim jednostka pływająca o powierzchni ponad 300m² została poddana gruntownej metamorfozie.

Na pokładzie barki zostały ustawione dwie zazębiające się struktury, służące nowej funkcji: Pierwsza, związana z barem i zapleczem, została zaprojektowana jako zbiór kilku obiektów o opływowych kształtach, półprzejrzystych i podświetlonych, luźno inspirowanych wyglądem planktonu. Druga struktura to pokrywająca cały pokład regularna siatka stężonych linkami stalowych słupków, do których mocowane są przeciwsłoneczne żagle, zadaszenie sceny, elementy oświetlenia i nagłośnienia.

Całość została pomalowana na biało i uzupełniona grupami zieleni. Wieczorem BarKa zamienia się w lampion rozświetlający ciemne nabrzeże Wisły.

  • statusREALIZACJA 2012
  • lokalizacjaWYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE, WARSZAWA
  • zespółMARCIN GARBACKI, KAROLINA TUNAJEK, MACIEJ KOSSOWSKI, MACIEJ RĄBEK